METU Garage: startupokat toboroz a Budapesti Metropolitan Egyetem

METU Garage: startupokat toboroz a Budapesti Metropolitan Egyetem

Startup programot indít Magyarország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye. A Budapesti Metropolitan Egyetem a képzési kínálatának megfelelően az üzlet, a kommunikáció, a turizmus és a művészet területéről várja a startupok jelentkezését.

METU Garage néven indít startup-programot Magyarország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye, a Budapesti Metropolitan Egyetem. A Drukka Startup Stúdió szakmai koordinációjával megvalósuló programba olyan startupok jelentkezését várják, melyek multimédiával, IT/telekommunikációs kezdeményezésekkel, kreatív iparral, turizmus-vendéglátással kapcsolatos projektekkel, kommunikációval, HR-rel vagy HR tech-kel, belsőépítészettel, design-nal vagy formatervezéssel foglalkoznak. Jelentkezni szeptember 1-jéig lehet a METU Garage honlapján.Tovább »

Közel 18 milliárd forintnyi befektetés vár a hazai startupokra

Közel 18 milliárd forintnyi befektetés vár a hazai startupokra

Hét hazai inkubátor akcelerációs programjaiban közel 18 milliárd forint befektetési kapacitás áll rendelkezésre. A legtöbben olyan korai fázisú vállalkozásokat keresnek, amelyek kiforrott ötlettel és magas üzleti potenciállal rendelkeznek.

Hét hazai és egy nemzetközi inkubátor vezetője mutatkozott be a Progress Bar rendezvényen, hogy megtalálják azokat a startupokat, amelyek leginkább illeszkednek befektetési portfóliójukba: az OXO Labs, a Design Terminal, a Baconsult, az MKB Fintech Lab, az Intellitext, a Smartware.tech és a Startup Campus Berlin. Többségük a GINOP 2.1.5 és az ÖKO_16 pályázatok nyerteseiként összesen 17 milliárd 980 millió forintnyi összköltséggel valósítanak meg projekteket a következő 3-4 évben a hazai startupok új generációjának képviselőivel.Tovább »

Bemutatkoztak a Studio 1 eddig ismeretlen magánbefektetői

Bemutatkoztak a Studio 1 eddig ismeretlen magánbefektetői

Nyilvánossá vált a nemrég indult Studio 1 mögött álló hazai magánbefektetők névsora. A befektetők közt olzan nevek szerepelnek mint Oszkó Péter, Véh Balázs, Freész József. A startup-stúdió csaknem 80 millió forintos befektetési alappal indult útjára.

Az áprilisban indult Studio 1 csaknem 80 millió forintos befektetési alappal kezdte meg működését, amelynek eddig ismeretlen magánbefektetői közt olyan nevek szerepelnek mint Oszkó Péter, a Power Angels angyalbefektető képviseletében, Véh Balázs, magánbefektető, Freész József vállalkozó.Tovább »

Studio 1: 75 milliós pre-seed befektető céget indít a Drukka

Studio 1: 75 milliós pre-seed befektető céget indít a Drukka

Magánbefektetők támogatásával indul el a Studio 1, valamint a saját startup alapítására és vezetésére felkészítő Drukka Startup Academy. A Drukka számításai szerint harminc-negyven startup indulhat el a következő 3-4 évben a Studio 1 támogatásával.

Világszerte egyre terjednek az ún. startup-stúdiók, más néven startup gyárak, amelyek belső erőforrásokból hoznak létre innovatív cégeket gyors egymásutánban. A modell a legtöbb olyan kihívásra receptet kínál, amellyel manapság a kezdeti fázisban lévő vállalkozásoknak szembe kell nézniük.Tovább »

Lengyelországban terjeszkedik az online takarítás közvetítő Rendi

Lengyelországban terjeszkedik az online takarítás közvetítő Rendi

Egy évvel az indulása után Lengyelországban is elindította szolgáltatását a magyar online takarítás közvetítő. A Rendi Varsóban kezdte meg működését, de a későbbiekben Gdansk-ban és Krakkóban is terjeszkedne, sőt további országokban is tervezik a megjelenést.

A kezdetektől fogva a régiós piacra készülő Rendi megtette az első nagy lépést a nemzetközi terjeszkedés útján. Magyarország 4 nagyvárosa után a vállalkozás most Lengyelországban kezdte meg külföldi terjeszkedését. A döntést egyrészt az indokolta, hogy a lengyelek különösen nyitottak az innovációra, rengeteg nemzetközi startup márka működik itt sikeresen, másrészt 40 milliós lakosságával ez a legnagyobb régiós piac.Tovább »


 
 
CC BY NC SA