Még egy hétig lehet jelentkezni a Bridge Budapest Ösztöndíjra

Idén is hat fiatal tölthet hat menő cégnél féléves szakmai gyakorlatot a Bridge Budapest Ösztöndíj segítségével. A kiválasztott ösztöndíjasok munkáját egy-egy mentor segíti, így garantáltan valódi feladatokkal és kihívásokkal nézhetnek szembe.

Immár ötödik alkalommal hirdeti meg ösztöndíj pályázatát a Bridge Budapest – a Prezi, a Ustream és a LogMeIn által alapított nonprofit szervezet. Az ösztöndíj program hat vállalkozó-szellemű fiatalt toboroz és helyez el fél évre hazai startupoknál. A Bridge Budapest Ösztöndíjra július 19-ig lehet jelentkezni a Bridge Budapest honlapján.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy ez az intenzív hat hónap egy rátermett alany számára annyi tudást és inspirációt képes adni, hogy utána bátran vág bele olyan projektbe is akár, amiről korábban csak álmodozott.

"Noha a mi ösztöndíjasaink közül is soknak állt módjában közelről megismerni őrületes tempóban fejlődő cégeket San Franciscoban, Bostonban, Amszterdamban, Szöulban vagy Tokióban, a megszerzett tapasztalatok birtokában örömmel dolgoztak tovább Magyarországon, akár saját vállalkozásuk beindításán is. Tavalyi évben pedig már volt jelentkező, aki kifejezetten külföldről pályázott, hogy érdekes magyar cégnél dolgozhasson" – meséli Pistyur Veronika.

A program négyéves múltra tekint vissza, már változatos sikertörténetekről tudnak beszámolni a korábbi pályázók. Van, aki a gyakornoki időszak végén be is társulhatott foglalkoztatójához: az eredetileg orvos végzettségű Vad László részesedést kapott a CodeBerryben, hiszen olyan komoly részt képviseltek a programozóiskola tananyagában az általa összeállított fejezetek.

Az idei évben is hat olyan feltörekvő céget választottak a Bridge Budapest Ösztöndíj befogadó intézményének, ahol az ösztöndíjasoknak már a kezdetektől jelentős üzleti hatású feladatokon van módjuk dolgozni, igazi változást kiváltva, kézzelfogható tapasztalatokhoz jutva.

Az idei kiválasztottak fél évre kapnak munkát hat olyan ígéretes cégnél, mint a gépjármű-közlekedés veszélyeit a járművek kommunikációjának forradalmasításával csökkentő Commsignia, a hálózati videojátékversenyek szervezési platformját fejlesztő eSports Horizon, a legmenőbb magyar divatmárkák közé feljutó Nanushka, az akadálymentesített útvonaltervezésre szakosodó Route4U, a programhibák globális adatbázisát kínáló Samebug, és a piackutatást kérdőívek helyett idegrendszeri reakciók mérésével végző Synetig.


 
 
CC BY NC SA