Százezer új munkahelyet teremthetne az európai digitális piac

Százezer új munkahelyet teremthetne az európai digitális piac

Az induló technikai vállalkozások Ázsiába és Amerikába mennek, Európa lemaradni látszik a digitális fejlődésben - hívja fel a figyelmet a Roland Berger legutóbbi tanulmánya. Az országoknak most kell cselekedniük, hogy megvédjék gazdaságaikat a lemaradástól.

A digitális átalakulás megváltoztatja a fogyasztói szokásokat, az üzleti modelleket, a piacok működését. Ezeket a lehetőségeket viszont a különböző országok más-más módon használják ki. Ebben a versenyben Ázsia és Amerika nagyságrendekkel, de nem behozhatatlanul megelőzte Európát. A Roland Berger szakértői szerint a lehetőségek megfelelő kihasználásával az európai digitális piac éves szinten 415 milliárd euró bruttó hazai termelésnövekedést könyvelhetne el, és több mint százezer új munkalehetőséget teremthetne.Tovább »

Ki szereti a kockázati tőkét és kit szeret a kockázati tőke?

Ki szereti a kockázati tőkét és kit szeret a kockázati tőke?

Futó Judit Edit és Szobonya Péter tanulmányukban arra a kérdésre keresik a választ, hogy a hazai mikro- és kisvállalkozások közül melyek tarthatnak számot leginkább a kockázatitőke-befektetők érdeklődésére, illetve hogy mely vállalkozások lehetnek leginkább nyitottak erre a finanszírozási formára.

A HÉTFA Kutatóintézet és a Compleo 2011. évi vállalkozói felmérésének adatain készült elemzés eredményei szerint a befektetői kritériumoknak nagyobb eséllyel felelnek meg a több tulajdonossal rendelkező, illetve fiatalabb tulajdonosú vállalkozások, valamint az ipari szektorban tevékenykedők. Nyitottabbak a kockázati tőke befogadására a nagyobb és a gyorsabb növekedésű cégek, az életciklusuk elején járó vagy az érett vállalkozások, illetve azok a szervezetek, amelyeknek tulajdonosa magasabb végzettséggel rendelkezik. Tovább »

A siker receptje: a startup génállomány jelentés

A siker receptje: a startup génállomány jelentés

A május végén megjelent startup génállomány jelentés (Startup Genome Report) három fiatal munkája, akik azt a merész célt tűzték ki maguk elé, hogy „feltörik a sikeres innováció kódját” a Szilícium-völgyben és megosztják azt a világgal.

Minden vállalkozónak és befektetőnek megvan a maga elképzelése arról, hogy milyen tényezők vezetnek egy vállalkozás sikeréhez vagy kudarcához. Ezeknek az elképzeléseknek a hátterében azonban ritkán állnak szilárd tények, analitikus vizsgálatok és számszerű adatok. Ezen a gyakorlaton kíván változtatni a Blackbox, egy Szilícium-völgyben működő inkubátor. A Stanford és a Berkeley egyetemek közreműködésével készült tanulmány célja, hogy megteremtse egy új rendszertan alapjait, amelynek segítségével egyszerűbbé válik az induló vállalkozások értékelése és fejlődésüknek hatékonyabb elemzése. A tanulmány alapját egy több mint 650 vállalkozás részvételével készült kutatás adatai képezik, amelyek a részletes elemzése után felállított keretrendszer alapján értékelték a vállalkozások teljesítményének hátterében lévő tényezőket.Tovább »


 
 
CC BY NC SA