Magyar startup ökoszisztéma: a legfontosabb trendek 2015-ben

Magyar startup ökoszisztéma: a legfontosabb trendek 2015-ben

Pénzügyi sikerekből és új szolgáltatásokból sem volt hiány az elmúlt évben. 2015-ben egészen magas volt a befektetések száma, több exit is történt az elmúlt évben, valamint közösségi finanszírozásban is voltak magyar sikerek az elmúlt évben.

A magyar színtéren is nemzetközi trendek uralkodnak. Idén ugyan egészen magas volt a befektetések száma, és ezek nagy része Jeremie-alapok formájában történt, vagyis a tőke 80 százalékát az Európai Unió finanszírozta, és csak 20 százalék saját tőkére volt szükség. A Jeremie-alapok most kifutottak, ezért nagy kérdés, hogy milyen támogatási formának lesz központi szerepe. A 2015-ös év még mindig arról szólt, hogy a csapatok többsége anyagi szempontból saját erőből dolgozott. 2016-ban lehet hogy megindul a fejlődés, ha valóban létrejön az ígért 8-10 államilag támogatott inkubátorház, egyenként 5-600 millió forint támogatással.Tovább »

Szomszédos országok piacaira tervezi belépését a Képáruház.hu

Szomszédos országok piacaira tervezi belépését a Képáruház.hu

Összesen 132 millió forintos tőkebefektetést kap az iCatapult Technológiai és Üzletfejlesztési Zrt.-től az egyedi fali dekorációk gyártásával és online kereskedelmével foglalkozó startup, ami most a szomszédos országok piacaira tervezi belépését.

A Képáruház.hu nevű magyar startupot 2015-ben alapították, a cég teljesen testre szabható faliképek tervezésével, gyártásával és online kereskedelmével foglalkozik. A vállalkozás, amelynek sikerét jelzi, hogy elnyerte az Ország Boltja címet, komplex szolgáltatást nyújt: a termékek elkészítésétől, a logisztikán át a vevőszolgálatig, ami teljesen egyedülállóvá teszi nemzetközi viszonylatban is.Tovább »

Százmillió forintos nagyságrendű befektetést kapott a RisingStack

Százmillió forintos nagyságrendű befektetést kapott a RisingStack

Az Euroventures százmillió forintos nagyságrendben fektetett be a RisingStack nevű magyar tanácsadó és szoftverfejlesztő cégbe. A csapat a megszerzett tőkéből további termékeket fejleszt, növeli kapacitását, jövő év elején pedig Londonban nyit irodát.

A RisingStack szakterülete, az Application Performance Management, azaz az internetes szolgáltatások megfigyelése és monitorozása, egy robbanásszerűen növekvő szektor. A legnépszerűbb online szolgáltatók, például a Netflix és az Amazon is számos APM-eszközt vesznek igénybe ahhoz, hogy a rendszereikben fellépő hibákat még az előtt kiszűrjék, hogy azokat a felhasználók is megtapasztalnák, ezzel pedig több tízmillió dollár bevételkiesést előznek meg éves szinten.Tovább »

15 startup került be a Design Terminál mentorprogramjába

15 startup került be a Design Terminál mentorprogramjába

130 startup jelentkezett a Design Terminál tavaszi mentorprogramjára. A szakértők tizenöt ígéretes csapatot választottak ki, akikből pár éven belül új magyar sikertörténet válhat. Drón, divatcég és írásfejlesztő toll is van a legújabb mentoráltak között.

A Design Terminál 2015 őszén bővítette vállalkozásfejlesztő tevékenységét. Az eddig csak designcégeknek nyitott mentorprogramra már digitális technológiákkal és városfejlesztéssel foglalkozó csapatok is jelentkezhettek, mert napjainkban e területek együttműködéséből születnek a legsikeresebb termékek. A januárban kezdődő szemeszterre közel 130 innovatív vállalkozás jelentkezett, akik közül több lépcsőben választották ki a 15 legígéretesebbet.Tovább »

2,5 milliárd forint segíti startup cégek nemzetközi piacra lépését

2,5 milliárd forint segíti startup cégek nemzetközi piacra lépését

A komplex GINOP-3.1.3-15 program részeként mentorhálózat épül ki a nemzetközi részvétel elősegítése érdekében. A tudás és kapcsolatbővítés, valamint a lehetőségek helyben történő feltárása és kiaknázása érdekében képzéseket és rendezvényeket is szerveznek.

IKT startup cégek nemzetközi piacra lépését segítő szakértői, mentori hálózat kialakítása címmel kiemelt felhívás jelent meg a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP-3.1.3-15-IKT). A felhívás keretében egy olyan projekt támogatása a cél, amely segíti a hazai, kevésbé fejlett régiókban működő infokommunikációs és távközlési (IKT) startup vállalkozások nemzetközi piacra lépését, növeli a kapcsolati tőkét, valamint erősíti a szektor szereplőinek együttműködését.Tovább »

 
 
CC BY NC SA