Az Uber szerint nem veszik el a taxisok munkáját, sőt ha a szabályozás lehetővé teszi, bevezetik a taxisofőrök számára indított szolgáltatásukat. A cég a minisztériumnak el is küldte a pontokat, amelyeket szerintük érdemes lenne bevenni a taxisrendeletbe.
A taxisok körében nem nagy elismerésnek örvendő Uber és a hagyományos taxistársaságok között a cég szerint nem a legális és a nem legális tevékenység szembenállásáról van szó, inkább az új technológiák és a hagyományos megoldások közti különbségekből fakad az ellentét.Tovább »
A Perion Kockázati Tőkealap-kezelő második körben több mint 1,5 millió dollárt fektetett be a hálózattudomány-alapú üzleti elemzések piacán dolgozó magyar startupba. A tőkéből a Maven7 termékei fejlesztését, valamint újabb piacok megszerzését finanszírozza.
A Maven7 vezetők számára teszi hatékonyabbá a döntéshozatalt a nehezen értelmezhető üzleti adatok elemzésével. A vállalat termékei a hálózatkutatás és az adatbányászat módszertanaira épülnek: OrgMapper nevű termékcsaládjával HR-szakembereket támogat a szervezeti hálózatkutatásban, a Diktio Labs pedig a marketingeseket segít az online közösség- és véleményvezérek feltérképezésével.Tovább »
Június 1-én nyitotta meg kapuit a Neumann Ház, a Neumann Society közösségi épülete magyar tehetségeknek a Szilícium-völgyben. A Neumann Ház első, már megnyitott része az üzletet támogató szolgáltatásokra és közösségi irodai és rendezvényterekre koncentrál.
Tavaly novemberben magyar származású amerikai értelmiségiek és vállalkozók alapították meg a Neumann Társaságot (Neumann Society), hogy magyar gyökerű innovációs közösséget hozzanak létre az USA-ban. A karitatív, nonprofit szervezet célja, hogy segítse a magyar fiatal szakembereket és a magyar ötleteket. Tovább »
Május 27-én mutatkozott be a nyílvánosságnak az első hat, a Digital Factory által inkubált startup. A csapatok idén márciusban kezdték meg a három hónapos programot, amely során magyar és nemzetközi mentorok és a segítették őket a termékfejlesztésben.
Május 27-én tartotta első demó napját a Digital Factory, amelynek keretén belül hat fejlesztőcsapat mutatta be szolgáltatását vagy termékét. A csapatok három hónapot töltöttek az üzleti gyorsítoprogramban, ahol tapasztalt magyar és nemzetközi mentorok és a segítették őket a terméképítésben és annak feltérképezésében, hogy szolgáltatásukra milyen valós igény van a globális piacon.Tovább »
Tizenhét magyar fejlesztést mutattak be a hetedik Magyar Innovációs TechShow-n, melyek közül a zsűri a programozást játékosan tanító Codie-t választotta 2015 legígéretesebb magyar innovációjának, a közönség szerint pedig a Route4U volt a legjobb ötlet.
Az Innovációs TechShow Magyarország legnagyobb tradíciókkal bíró IT vállalkozói eseménye. Az idei, hetedik kiállítás pedig még az előző évek színvonalát is meg tudta haladni. A rendezvényen látottak alapján hatalmas potenciál rejlik a hazai fejlesztőkben, nem csak nagyvállalatoknál, de néhány fős csapatokban is - a prezentációk minősége, az ötletek kidolgozottsága és átgondoltsága pedig jól mutatta, nem vagyunk jelentős lemaradásban. A rendezvény keretén belül 17 fejlesztőcsapat mutatta be szolgáltatását vagy termékét egy-egy prototípussal, változatos területekről.Tovább »