Hagyományteremtő szándékkal indít versenyt az IVSZ, amelynek keretében az elmúlt bő egy év legjobb magyar mobilalkalmazásait keresik. A verseny célja a legkiválóbb magyar fejlesztői teljesítmények elismerése és a tudatos mobileszköz-használat terjesztése.
Appra magyar! néven, hagyományteremtő szándékkal indít alkalmazásfejlesztő versenyt az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ), Az Appra magyar! keretében a szervezők az elmúlt bő egy év legjobb magyar mobilalkalmazásait keresik. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fővédnökségével rendezett verseny célja a legkiválóbb magyar alkalmazásfejlesztői teljesítmények elismerése és a tudatos mobileszköz-használat terjesztése. Tovább »
Portfóliós rendszert vezetett be a KreaNod nevű, az év elején indult hazai crowdsourcing startup. Ezáltal az elsősorban design pályázatokat futtató portál lehetővé teszi, hogy statisztikák és referenciák alapján kereshessünk kreatív szakembereket.
Külföldön már néhány éve elterjedt a design crowdsourcing, de a nagy nemzetközi oldalak is mindössze a pályázatok hatékony levezénylésére törekszenek, a résztvevők egyéni aspirációit kevésbe támogatják. A hazai KreaNod készítői viszont létrehoztak egy olyan portfólió rendszert, amely révén nemcsak győztes kreatívoknak éri meg a pályázatokon részt venni, ugyanis az egyéni megbízásokhoz partnert kereső megbízók is könnyen megtalálhatják őket. Korábban nem létezett olyan platform, ahol designerekről garantáltan hiteles információkhoz lehetett jutni. Referenciákat bárki kölcsönvehetett, azok eredetiségét semmi nem garantálta, ahogy arról sem állt rendelkezésre valós információ, hogy azok mennyire a megbízói igényeknek és elvárásoknak megfelelően valósultak meg.Tovább »
Az PowerLancer segítségével a szabadúszók könnyebben és hatékonyabban tudják kezelni a projektjeiket és üzleti kapcsolataikat. A munkavégzéssel töltött időt is pontosan mérhetik és könnyen nyomon követhető az is, hogy mikor melyik feladaton kell dolgozniuk.
PowerLancer néven hazai startup indult, hogy segítse a szabadúszó szakemberek hatékonyabb munkavégzését. Az PowerLancer ingyenesen kipróbálható szolgáltatásaival a szabadúszók könnyebben és hatékonyabban tudják kezelni a projektjeiket és üzleti kapcsolataikat. A munkavégzéssel töltött időt is pontosan mérhetik és könnyen nyomon követhető az is, hogy mikor melyik feladaton kell dolgozniuk. Ez egy egyedül dolgozó szabadúszónak komoly segítség. Tovább »
3 verseny, 5 sikeres projekt, mintegy 300 versenyző és rengeteg jó ötlet a mérlege a Hackathon-in-a-Box egyetemi ötletverseny sorozat eddigi fordulóinak. A startup világ utánpótlás-szállítói őszre 3-4 versenyt terveznek. Az első ezen a hétvégén startol.
A nemzetközi hackathon modell (hacking+marathon) itthon is sikeres. A módszer meghódította Magyarország egyetemeit. A Kutatók Éjszakájával egy időben indul el a verseny őszi szezonja, amelyhez újabb egyetemek csatlakoztak. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Informatikai karának (szeptember 27-28.) versenyével startol a rendezvény sorozat, amelyet a BME-Corvinus (október 4-5.) közös eseménye követ.Tovább »
Hild Imre megunta, hogy a magyar nyelvű internetet VC témában az amerikai vagy európai újságírók által írt anyagok dominálják. Hogy ne mindig csak a negatívumokon akadjunk fenn, összedobott egy listát arról, hogy szerinte miről ismerszik meg a jó VC.
Kicsit meguntam, hogy a magyar nyelvű internetet VC témában az amerikai vagy európai bloggerek és újságírók által írt anyagok dominálják. Kellene egy kis eredeti, hazai tartalom. Mondom ezt annak ellenére, hogy éppen mostanában temetik a VC finanszírozási modellt (“platform is the new VC”). Ehhez képest, nem meglepő módon itthon még azzal sincsenek nagyon tisztában, hogy mi az, amit már temet a világ. Hogy ne mindig csak a negatívumokon akadjon meg a szemünk, összedobtam egy rövid listát arról, hogy szerintem miről ismerszik meg a jó VC.Tovább »