Megszületett az államilag támogatott inkubátorok listája

Megszületett az államilag támogatott inkubátorok listája

A Nemzeti Innovációs Hivatal ma ismertette a 2013 júliusában kiírt ATI 2013 pályázat nyerteseit. A nemzetközi Bíráló Bizottság döntése értelmében az alábbi inkubátorok nyerték el az Akkreditált Technológiai Inkubátor (ATI) címet az idei évben.

A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) mint az Akkreditált Technológiai Inkubátor pályázat akkreditációs szervezete, 2013. október 15-én ünnepélyes eredményhirdetés keretében ismertette a 2013 júliusában kiírt ATI 2013 pályázat nyerteseit. A nemzetközi Bíráló Bizottság 2013. október 14-i döntése értelmében az alábbi technológiai és élettudományi ágazatot képviselő inkubátorok nyerték el az Akkreditált Technológiai Inkubátor (ATI) címet az idei évben:Tovább »

Közösségi finanszírozási kampányt indított a Karma Platform

Közösségi finanszírozási kampányt indított a Karma Platform

Közösségi finanszírozási kampányt indított a magyar Karma Platform, amelynek startját a londoni Bloomberg Grow Befektetői Fórumára időzítették. A béta fázisban működő terméket jövő tavasszal dobnák piacra, a kampány a piac feltérképezését szolgálja.

Szerda este Londonban indította el közösségi finanszírozási kampányát a magyar startup. A Karma Platform még júliusban jutott be egyetlen külföldi résztvevőként a Bloomberg Tradebook GROW londoni befektetői fórumára, ahol a fórum szakemberei egy évig követik figyelemmel, segítik tanácsaikkal a programban résztvevő vállalkozások fejlődését. A projekt igen népszerű a befektetői fórumon, mivel egy olyan problémára kínál megoldást, amellyel egy idő után minden vállalkozás szembesül. Tovább »

A hackathonok tanúlsága, hogy nem veszíthetjük el a jó ötleteket

A hackathonok tanúlsága, hogy nem veszíthetjük el a jó ötleteket

A vállalkozások sikeréhez a jó ötletek mellett jó csapatra is szükség van – ezt mutatta meg a hétvégi Hackathon-in-a-Box ötletverseny. Bár sok a jó ötlet, tízből csak egy éri meg induló vállalkozásként az első évet. Ezen az arányon kíván javítani a Hackathon.

Két hete a Pázmány Egyetem, most pedig a BME Innovációs Laborja, a Demola adott helyet a közismert egyetemi ötletversenynek. A rendezvényen két napig dolgozhattak együtt a hallgatók közismert startupok alapítóival és mentorokkal ötleteik projektté formálásán. A Hackathon-in-a-box közvetlen célja, hogy az egyetemeken megteremtse a magyar startup cégek utánpótlása, illetve hogy sikeres vállalkozóként itthon tartsuk, vagy akár haza is hozzuk a fiatalokat. Az ötletek megőrzése így válhat valóra itthon is.Tovább »

Kedden ismét Budapestre látogat a Pioneers Unplugged

Kedden ismét Budapestre látogat a Pioneers Unplugged

Október 8-án ismét Budapestre látogat a Pioneers Unplugged, egy nemzetközi startup esemény, a bécsi Pioneers Festival társrendezvénye. Az InVendor rendezésében ez alkalommal a Loffice közösségi iroda fogadja be az inspirációra vágyó közönséget.

A Pioneers Unplugged a bécsi Pioneers Festival társrendezvénye, amely a vállalkozói szellemet és a jövő innovatív technológiáit dicsőítő két napos startup fesztivál. Az Unplugged estek ezt a Pioneers szellemet hirdetik Európa különböző városaiban egy kapcsolatteremtő rendezvénysorozattal. Magyarországon immár második alkalommal kerül sor a Pioneers Unplugged-ra.Tovább »

150 milliós befektetést kap a biometrikus rendszert fejlesztő Agorix

150 milliós befektetést kap a biometrikus rendszert fejlesztő Agorix

Az Euópai Únió egyedi engedélyével idén megjelent új tőkebefektetési termék égisze alatt 150 millió forintot invesztál a Széchenyi Tőkealap egy biometrikus személyazonosító rendszert továbbfejlesztő, innovatív hazai vállalkozásba, az Agorix Kft-be.

A Széchenyi Tőkealap 2013 tavaszán az Euópai Únió egyedi engedélye alapján új tőkebefektetési termékekkel bővítette palettáját, így az Alap már befektetőtársakkal együttműködve is invesztálhat egy sikeresen működő vállalkozásba, legfeljebb az adott tőkeinjekció 70 százalékának erejéig. Ennek köszönhetően a Széchenyi Tőkealap 150 millió forintot, a privát befektetőtárs mintegy 21,5 millió forintot, míg maga a tenyérvéna szkenner alkalmazásait fejlesztő kisvállalkozás – eredménytartalékából – 43 millió forintot fektet be, hogy a nemzetközi piacot megcélzó növekedési terveihez szükséges forrásokat előteremtse.Tovább »

 
 
CC BY NC SA