Az EIT ICT Labs Budapest és a Mobilitás és Mulitmédia Klaszter tréning programot indít startupoknak. A pályázatra gyors növekedési kilátásokkal bíró vállalkozások jelentkezését várják a szervezők, amelyek még nincsenek túl az első befektetés bevonásán.
Brass Tacks néven regionális startup pályázatot hirdet az EIT ICT Labs Budapest és az MMKlaszter. A pályázók háromnapos budapesti tréningen vehetnek részt a Y Combinatort végzett Rob Fitzpatrick és prominens magyar vállalkozók és szakértők vezetésével. A workshop intenzív, gyakorlat-orientált, interaktív moduljaival az induló vállalkozások számára leghasznosabb ismeretekre és készségekre – többek között az üzleti modell építésre, a “lean” ihletésű ügyfélközpontú gondolkodásra, valamint a termékfejlesztést és a marketinget integráló “growth hacking” technikákra – összpontosít.Tovább »
A Greenspiration az első zöld startup-verseny Magyarországon, számos innovatív koncepcionális elemmel. Szervezői az IKSZE, a Kreater, az Óbudai Egyetem és az Energiaklub, szakmai partner a Nemzeti Innovációs Hivatal, a Climate-KIC és a Green Meetup.
A Greenspiration egy problémaorientált startup-verseny: megoldásai az előkészítés során zöld szakértők, szakmai és civil szervezetek közreműködésével összeállított Zöld Problématérkép által beazonosított kihívásokra keresik a választ. A feltárt problémákra kínált megoldások mellett természetesen a saját ötleten alapuló termékek, szolgáltatások is megjelennek. A verseny ezen felül – a Green Meetup-pal való együttműködés által – hangsúlyt helyez az utókövetésre, a Zöld Problématérkép gócpontjaira irányuló innovációk, valamint a versenyen felbukkant tehetségek nyomon követésére.Tovább »
A marketing, reklám, PR területén dolgozol? Folyamatosan képben kell lenned a digitális világgal kapcsolatban? A Magyar Marketing Szövetség által szervezett Digital Hack konferencián minden kérdésedre választ kaphatsz, és a legújabb trendekkel ismerkedhetsz meg.
A november 5.-én, Budapesten megrendezésre kerülő Digital Hack konferencián minden arról szól majd, milyen új trendek és technológiák születtek az elmúlt egy évben. A konferencia résztvevőinek szakemberek mutatják meg, hogyan érdemes a gyakorlatban nekilátni egy új termék fejlesztésének vagy átalakítani egy már meglévőt. Arra is fény derül, hogyan tudjuk cégünk saját üzleti innovációját folyamatossá tenni, és mindehhez milyen csatornákat, kreatívokat, médiumokat és munkát segítő szoftvereket használhatunk.Tovább »
Mintegy 25 milliárd forint kihelyezhető tőkével indult el a PortfoLion, a Day One Capital, a Bonitas és a Mobilitás és Multimédia Klaszter összefogására épülő AVEC akcelerátor. Az program hasznos nemzetközi kapcsolatokat is biztosít a startup cégeknek.
Jelentős Jeremie-forrásokkal és masszív magántőkével egyengeti induló vállalkozások pályáját az új, AVEC nevű akcelerátor program, amely a PortfoLion, a Day One Capital, a Bonitas és a Mobilitás és Multimédia Klaszter összefogásával állt fel. A három tőkealap együttesen 25 milliárd forintot kezel, ebből nagyságrendileg 7 milliárd a Jeremie alapból, 18 milliárd magánbefektetőktől származik. Az AVEC Akcelerátor Program elnök-vezérigazgatója Oszkó Péter, üzletfejlesztési igazgatója Málnay Barnabás, az MMKlaszter operatív vezetője.Tovább »
Annak a vállalkozásnak is van lehetősége forráshoz jutni, amely egyébként nem alkalmas a banki, kockázati tőke vagy állami támogatás igénybevételére. Íme, néhány példa arra, hogy milyen technikai-jogi formákban képzelhető el egy üzleti angyal bevonása.
Az üzleti angyalok általában vállalkozói, ritkábban pénzügyi intézményi háttérrel saját megtakarításaikat helyezik el cégekbe, egyúttal támogatást nyújtanak az üzleti folyamatok egy részében. Az angyaloktól nem kell tartani, hiszen egy sor helyzetben ők jelentik az egyetlen reális forrásbevonási esélyt, emellett jelentős kockázatokat is meg lehet velük osztani. A reconcept blog bemutatja, hogy a gyakorlatban miként is zajlik egy üzleti angyal bevonása. Íme, néhány példa arra, hogy milyen technikai-jogi formákban képzelhető el egy angyal bevonása.Tovább »