Immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre a kelet-közép európai térség 10 országában a Central European Startup Awards (CESA). Október 27-én a CESA hazai fordulóján több mint 300 érdeklődő előtt 12 kategóriában ismertették a hazai nyertesek névsorát.
Idén már harmadik éve kerül megrendezésre a kelet-közép európai régió legnagyobb startup ökoszisztéma versenye, a Central European Startup Awards (CESA). A CESA a kelet-közép európai térség 10 országában kerül megszervezésre, Magyarországon kívül Ausztria, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, és Románia vesz részt. A regionális döntő idén december 1-jén, a Szlovén fővárosban, Ljubljana-ban kerül megrendezésre.Tovább »
Az Uber által üresen hagyott piacra pályázik a magyar Car4you. A cég megoldásának lényege, hogy ugyan külön kell az autót és sofőrt kérni, de mindkettőt ugyanabban az appban lehet megtenni. A szolgáltatáson egyelőre nem talált fogást egyetlen hatóság sem.
Találékony a magyar, szokták mondani. A magyar fejlesztésű Car4you lényege: ha már nem rendelhet a felhasználó közösségi autót, béreljen autót és sofőrt egyszerre – akár 25 percre, egy út erejéig. A Car4you pedig nem tesz mást, mint alkalmazásával megkönnyíti ezt az elsőre bonyolult konstrukciót, lehetővé teszi, hogy egyszerre két szolgáltatást vegyen igénybe a felhasználó.Tovább »
Enrico Krog Iversen dán szakmai befektető több mint félmillió eurót invesztált az OptoForce robotikai cégbe. Az új szakmai befektetővel párhuzamosan a társaság meglévő tulajdonosai is úgy döntöttek, hogy további tőkét juttatnak a magyar cégnek.
A robotok terjedésével egyre bonyolultabb munkafolyamatokat bíznak rájuk, ahol már tapintásérzékelésre is szükség van. Az OptoForce szabadalma erre a problémára messze túlszárnyalja a rendelkezésre álló megoldásokat. A szenzorokban infravörös fény segítségével detektálják a szilikon struktúra eldeformálódását, ami egy radikálisan új megközelítés.Tovább »
Az légi navigációs alkalmazást fejlesztő Aero Glass bejutott az Airbus fél éves innovációs programjába, amely lehetőséget ad arra, hogy a legígéretesebb új fejlesztések az Airbus innovációs ökoszisztémájának segítségével minél előbb piacra kerüljenek.
Az Aero Glass olyan okosszemüvegekhez készült alkalmazás, amelynek segítségével a pilóta három dimenzióban látja kivetítve a repüléssel kapcsolatos kulcsfontosságú információkat. Az Aero Glass rendkívül látványos bemutató videójával néhány éve a nem kifejezetten repüléssel foglalkozó weboldalakat, blogokat is meghódította. Tovább »
Egyedüli magyar cégként jutott a Beerides az EIT Digital Challenge startup versenyének párizsi döntőjébe. A BeeRides egy újabb területen, az autóbérlés piacán honosítaná meg a sharing economy modellt, miközben a reptéri parkolásra is alternatívát kínál.
Jó eséllyekkel száll ringbe az EIT Digital Challenge párizsi döntőjében a magyar BeeRides, a régió első repülőtéri közösségi autómegosztója. A BeeRides lehetőséget biztosít a reptérről induló utasoknak, hogy ingyenesen parkolhassanak, teljes körű Allianz biztosítás mellett pedig bérbe adhassák az autójukat az ide érkező turistáknak. A 2015 májusi indulásuk óta több mint 13.000 autónapnyi parkolást bonyolítottak le.Tovább »