Startup 13: az állam is beszáll a startupok finanszírozásába

Startup 13: az állam is beszáll a startupok finanszírozásába

Állami inkubátorpályázattal tennék sikeressé, és tartanák itthon az ígéretes magyar startupokat. A 2,1 milliárdos, kétszintű pályázat iránt akkora az érdeklődés, hogy máris pótlólagos forrásokat keresnek: 2014-től uniós forrásokat is be kívánnak vonni.

Több mint 2 milliárd forintos pályázat segíti a hazai startup ökoszisztéma élénkítését két egymásra épülő pályázat révén. Az első körben a hazai inkubátorok pályázhatnak az Akkreditált Technológiai Inkubátor cím elnyerésére szeptember 15-ig. Ennek nyertesei jogosultak lesznek a Start-up 13 forrásaira pályázni. A program célja, hogy az innovációra alapuló induló cégeket jövedelmező, exportképes vállalkozásokká tegye, és hogy említett vállalkozások Magyarországon maradjanak, akár olyan módon is, hogy a K+F tevékenységet itthon végzik, miközben a cég központja, marketingje kivásárlás révén máshová kerül. A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) megbízott elnöke, Korányi László a Világgazdaság kérdésére elmondta, hogy az akkreditációs szakasz feladatait a NIH végzi el.Tovább »

Startup Budapest: új vállalkozói közösség épül

Startup Budapest: új vállalkozói közösség épül

Újabb színfolttal gazdagodik a startup ökoszisztéma Budapesten. A Startup Budapest egy újonnan alakuló közösség, amelynek elkötelezett célja a vállalkozói kultúra fejlesztése. Gyakorlati tudást, infrastruktúrát és kapcsolati hálót biztosítanak tagjaiknak.

Újabb színfolttal gazdagodik a startup ökoszisztéma Budapesten. A Startup Budapest (elérhetőek továbbá Facebook-on és Twitter-en) egy újonnan alakuló közösség, amelynek elkötelezett célja a vállalkozói kultúra fejlesztése. A szervezetet vezető Lukács Krisztián és Püski Tamás elmondása szerint számtalan ötlet vár megvalósításra, Budapest és Magyarország pedig kiváló hely az innovációra és fejlesztésre, ami a tapasztalt vállalkozók és szakértők segítségének bevonásával még tovább erősíthető.Tovább »

Hackathon-in-a-box: ötletverseny indul egyetemistáknak

Hackathon-in-a-box: ötletverseny indul egyetemistáknak

A március 22-én induló új versenysorozat lehetőséget teremt arra, hogy a résztvevő egyetemisták találkozhassanak tapasztalt vállalkozókkal, üzleti mentorokkal, és együtt dolgozva ötleteiken belekóstoljanak az induló vállalkozások mindennapjaiba.

A Hackathon-in-a-box egy speciális üzleti ötletverseny a legtöbb helyszínen 2 napos időbeosztással működő minimum 50-60 indulót, versenyzőt megmozgató esemény. A szervezők mottója, hogy a tehetségeket legegyszerűbb ott keresni, ahol tanulnak. A rendezvénysorozat új ötleteket hoz felszínre, megmutatja a résztvevők – korábban esetleg rejtett – igazi erősségeit, közösséget épít, és demonstrálja az egyetem és a hallgatók kreativitását. A versenysorozatot 4 vidéki és 2 budapesti egyetemen rendezik meg. Tovább »

Bemutatta globális üzletfejlesztő programját az iCatapult

Bemutatta globális üzletfejlesztő programját az iCatapult

Hiánypótló programot mutatott be az iCatapult, melynek révén a hazai induló technológiai vállalkozások sikeresen léphetnek ki a nemzetközi piacra. Az üzletfejlesztői tevékenységet kiegészítik kulturális, módszertani felkészítéssel.

Az iCatapult a Primus Capital finanszírozásában jött létre 2012. decemberében, ahogyan arról korábban tudósítottunk. A most induló programuk lényege, hogy az arra jelentkező induló technológiai vállalkozások először egy hat hetes intenzív felkészítésen vesznek részt Budapesten, ahol a szakma helyi és nemzetközi szinten elismert szakértői készítik fel őket a globális megmérettetésre. A program második felében a csapatokat az iCatapult eljuttatja különböző ún. innovációs hub-okba (központokba), elsősorban New Yorkba, ahol a kiépített kapcsolati rendszeren keresztül a startupok megalapozhatják globális jelenlétüket. Tovább »


 
 
CC BY NC SA