Az üzleti világban a Kék Óceán egy új módszertan, amely meghökkentő eredményeket produkálhat. A stratégia lényege, hogy ne azokon a terepeken versenyezzünk, ahol már kiélezett harc folyik, hanem keressünk új területet. A cikk a DebrecenBar.com oldalon jelent meg.
Az üzleti világban nem éppen a nyaralás, egy exkluzív táj jelenti a „Kék Óceán” („Blue Ocean”)-t. Ez egy egészen új módszertan, egyfajta stratégia, amely meghökkentő eredményeket produkálhat. A különböző ismert stratégiákkal és az üzleti tervezéssel szemben a Kék Óceán Stratégia még nem terjedt el a szakmai köztudatban. Dacára annak, hogy az elnevezés egyfajta reklámfogásnak tűnik, a módszertant komolyan kell venni, mert nem íróasztal mellett fantáziálva találták ki, hanem a gyakorlatból lesték el (100 évre visszamenőleg vizsgálták meg különböző cég, vállalatok sikertörténeteit, melyek által a kék óceán stratégiát, mint kifejezést hozták létre), s ezt nagyon jó szemmel tették.Tovább »
Az eddig is futó Startup program mellett új tehetségkutatóval támogatja a Kitchen Budapest a fiatalokból álló csapatokat és az ötleteiket. A Talent program nyers, de üzleti lehetőséggel rendelkező ötleteket fejlesztene intenzív, fél éves csapatmunka során.
A Kitchen Budapest 2007 óta működik, 2012 óta pedig már önálló startup program is fut a fiatalos ötletlaboratóriumban. Ide azonban főként a már kiérlelt tudással, elképzelésekkel és terméktervekkel érkeznek a jelöltek. A Talent program viszont nyers, de üzleti lehetőséggel rendelkező ötleteket fejlesztene intenzív, fél éves csapatmunka során.Tovább »
Appra magyar! néven indított versenyt idén az IVSZ, amelynek keretében az elmúlt bő egy év legjobb magyar mobil alkalmazásait keresték. Az öt kategóriában beérkezett több mint 160 nevezés közül egy szakmai zsűri választotta ki a legjobb alkotásokat.
Öt kategóriában (közhasznú, üzleti, életmód, játék, oktatás) több mint 160 nevezés érkezett be a múlt héten befejeződött Appra magyar! versenyre, amelyej közül egy szakmai zsűri választotta ki a legjobb alkotásokat. A zsűri olyan szakemberekből állt, mint Vályi-Nagy Vilmos, az NFM infokommunikációért felelős államtitkára, Major Gábor, az IVSZ főtitkára, Fülöp József, a MOME Média Intézetének igazgatója, Pintér Róbert, az eNet Internetkutató mobilkutatás-vezetője, a Corvinus Infokommunikációs Tanszékének egyetemi adjunktusa, Dojcsák Dániel, a HWSW újságírója és Sperla Ervin alkalmazáshonosítási szakértő.Tovább »
Mikor egy üzleti tervet raksz össze, vannak olyan kulcs fontosságú részek, amiket nem hagyhatsz ki. Az kötelező elemeken felül itt van 8 hasznos mutató, ami jól kiegészíti üzleti tervedet. Tim Berry írásának fordítása a DebrecenBar.com oldalon jelent meg.
Mikor egy üzleti tervet raksz össze, például egy web-alapú szoftver szolgáltatásnál, vannak olyan kulcs fontosságú részek, amiket amiket nem hagyhatsz ki. Az alapvető indikátorokon felül – eladások előrejelzése, nyereségek és veszteségek, cash flow és a mérleg – itt van 8 hasznos mutató, ami jól kiegészíti az üzleti tervedet.Tovább »
A Berlini Statisztikai Hivatal adatai szerint 2980 regisztrált magyar él a fővárosban. Mi csalogatja a magyarokat a német fővárosba? Milyen munkalehetőségek vonzzák a képzett fiatalokat? Interjúnkban berlini székhelyű cégek magyar menedzserei válaszolnak.
Berlin néhány éve felkapott startup-város lett, nem véletlenül ragadt rá a Silicon Allee elnevezés, amely a startup-világ központjára, a San Franciscó-i Silicon Valley-re utal. Csupán 2011-ben több mint 500 innovatív e-commerce vállalkozást alapítottak a német fővárosban, a német kereskedelmi kamara előrejelzése szerint 2020-ig kb. 100.000 új munkahelyet teremtenek a startupok. Tovább »