Business Model Canvas: üzleti terved vázlata, egyetlen oldalban

Business Model Canvas: üzleti terved vázlata, egyetlen oldalban

Korábban egy üzleti tervet legalább 10 oldalban raktunk össze, manapság ez leszűkült 2-3 oldalra. Erre itt az 1 oldalas verzió, a Business Model Canvas. Bemutató, értelmezés és minden tudnivaló a modellről magyarul. A cikk a DebrecenBar.com oldalon jelent meg.

Business Model Canvas megalkotója Alex Osterwalder, svájci közgazdász. Business Model Generation című könyve 26 nyelven félmillió példányban kelt el, ebben 470 üzleti modellt elemez. A Canvas módszer legjobb része, hogy nem szab kereteket, így új modelleket is kitalálhatsz vele. Egyetlen oldalon, "vásznon" kell bemutatnod azt, hogy miből is fogsz pénzt csinálni. Ennél tömörebben nehéz megfogalmazni bármit, talán ezért is tarolta le a stratégiai tanácsadó piacot a Canvas modell.Tovább »

Startup vállalkozások: a munkaerőpiaci fellendülés zálogai

Startup vállalkozások: a munkaerőpiaci fellendülés zálogai

Az OECD tanulmánya egyértelműen igazolja, hogy a munkahelyteremtés zászlóshajói a startup vállalkozások, vagyis a fiatal cégek. Ezek a vállalatok innovatívak, lendületesek, tele vannak ötlettel, így nem csak a gazdaságot, de a foglalkoztatást is fellendítik.

A hazai médiában is egyre többször olvashatjuk, hogy mennyire fontosak a startup vállalkozások, vagyis azok a fiatal cégek, melyek innovatívak, lendületesek, és robbanásszerű növekedést ígérnek. De hogy mennyire fontosak, arra egy friss OECD tanulmány világít rá, melyből kiderül, hogy az elmúlt évtizedben nem a több országban agyontámogatott multik voltak a nagy munkahelyteremtők, hanem a fiatal vállalkozások.Tovább »

Megszületett az államilag támogatott inkubátorok listája

Megszületett az államilag támogatott inkubátorok listája

A Nemzeti Innovációs Hivatal ma ismertette a 2013 júliusában kiírt ATI 2013 pályázat nyerteseit. A nemzetközi Bíráló Bizottság döntése értelmében az alábbi inkubátorok nyerték el az Akkreditált Technológiai Inkubátor (ATI) címet az idei évben.

A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) mint az Akkreditált Technológiai Inkubátor pályázat akkreditációs szervezete, 2013. október 15-én ünnepélyes eredményhirdetés keretében ismertette a 2013 júliusában kiírt ATI 2013 pályázat nyerteseit. A nemzetközi Bíráló Bizottság 2013. október 14-i döntése értelmében az alábbi technológiai és élettudományi ágazatot képviselő inkubátorok nyerték el az Akkreditált Technológiai Inkubátor (ATI) címet az idei évben:Tovább »

Hild Imre: A jó Venture Capitalist 10 pontban

Hild Imre: A jó Venture Capitalist 10 pontban

Hild Imre megunta, hogy a magyar nyelvű internetet VC témában az amerikai vagy európai újságírók által írt anyagok dominálják. Hogy ne mindig csak a negatívumokon akadjunk fenn, összedobott egy listát arról, hogy szerinte miről ismerszik meg a jó VC.

Kicsit meguntam, hogy a magyar nyelvű internetet VC témában az amerikai vagy európai bloggerek és újságírók által írt anyagok dominálják. Kellene egy kis eredeti, hazai tartalom. Mondom ezt annak ellenére, hogy éppen mostanában temetik a VC finanszírozási modellt (“platform is the new VC”). Ehhez képest, nem meglepő módon itthon még azzal sincsenek nagyon tisztában, hogy mi az, amit már temet a világ. Hogy ne mindig csak a negatívumokon akadjon meg a szemünk, összedobtam egy rövid listát arról, hogy szerintem miről ismerszik meg a jó VC.Tovább »

Megtorpanni látszik a hazai startup befektetési piac

Megtorpanni látszik a hazai startup befektetési piac

Az InsiderBlog értesülése szerint 2013-ban csökkent a hazai startup-okba befektető Jeremie tőkealapok piaci aktivitása. Eelképzelhető, hogy rossz esetben akár 18 milliárd forintnyi befektetés is „bennragadhat” a 3 éve nagy piaci sikerrel működő programban.

Az NFÜ adatai szerint, a Jeremie II. Tőkeprogram keretében az első negyedév végéig összesen 18 milliárd forintnyi, kockázati tőkét folyósítottak 75 db vállalkozásnak. Ez időarányosan lemaradást mutat, hiszen a 2010 nyarán indult tőkeprogram célja, hogy 2013. December 31-ig 48 milliárd tőkét helyezzen ki induló vállalkozásokba. Tovább »


 
 
CC BY NC SA